0 głosów
687 wizyt
w Naprawy przez użytkownika
Problem z Pandą 1.1 2003 LPG.
Zaczęło się w zimie, w pewnym momencie auto zaczęło się późno przełączać na gaz. Tak gdzieś w okolicy wskaźnika temperatury przy 75 - 80 stopni. No ale ze mi to nie przeszkadzało więc jeździłem. Do tego lekko ubywało płynu chłodniczego i co zauważyłem to auto dosyć wolno się grzało i wydawało mi się że trochę słabo. Na przykład na wolnych obrotach leciało chłodne powietrze, dopiero po przygazowaniu lub w czasie jazdy leciało ciepłe. Wymieniłem termostat na nowy, to samo. Wczoraj po 4 km temperatura skoczyła mi prawie pod czerwone pole, gaz się wyłączył. Patrzę, a tam płynu chłodniczego poniżej minimum. Dolewałem jakieś półtora tygodnia temu prawie na max, przejechane może z 200 km. Próbowałem odpowietrzać i odpowietrznikiem przy nagrzewnicy i korkiem wlewu i co chwila jest znowu zapowietrzony. Co gorsza z tego co zauważyłem to plyn wywala na rozgrzanym silniku właśnie korkiem wlewu. Jak otworzę delikatnie na gorącym to ciśnie do góry, czy przy zamkniętym korku po rozgrzaniu to samo. Węże wszystkie miękkie, sprawdzone testerem CO2, koloru nie zmienił więc wydaje się uszczelka ok. Myślę przeplukac układ ale tez podejrzewam pompę wody chociaż była wymieniana przy rozrządzie z 20 tys km temu to trochę dziwne by była padnięta. Może miał ktos podobny przypadek?
field1

4 odpowiedzi

0 głosów
przez użytkownika
wybrane przez użytkownika
 
Najlepsza
Powiem ci tak albo pompa wody,ale najpewniej uszczelka pod głowicą. Te testery to sa o dupe rozbić! Jezeli podmienisz pompę i będzie tak samo to uszczelka.
0 głosów
przez użytkownika
Po pierwsze jakie dystanse robisz dziennie? Na autostradzie czy w mieście? Odkręć korek wlewu oleju i zobacz jak wygląda. Padnięta pompa wody to albo miała by wyciek albo by się przycinała. Po objawach powiedziałbym że to UPG. Ale może sprawdź jeszcze czy kanały od wody nie są przytkane jakimś osadem i nieszczelnosc przewodow gumowych.
0 głosów
przez użytkownika
A może masz uszkodzony korek i nie opuszcza ciśnienia w zbiorniczku wtedy też będzie się gotowała
0 głosów
przez użytkownika
Uszczelka pod głowicą
...